Laipni lūdzam ADAX mājaslapā
ADAX International: LV

Atšķirība starp elektronisko un mehānisko termostatu

Izvēloties elektrisko konvektoru, par vienu no galvenajiem faktoriem bieži kļūst tā cena. Konvektors ar mehānisko termostatu ir lētāks, nekā ar elektronisko termostatu. Tomēr cenu starpība nav vienīgā šo termostatu atšķirība, tāpēc pievēriet uzmanību arī citām atšķirībām:
  • Mehāniskais termostats lēnāk reaģē uz telpas gaisa temperatūras izmaiņām, nekā elektroniskais, sakarā ar dažādām precizitātes ierīcēm tajos. Elektroniskā termostat precizitāte ir  ± 0,1 0С, bet mehāniskā termostata precizitāte ir  ± 1 - 3 0С. ТTādējādi elektroniskais termostats biežāk ieslēdz un izslēdz apsildes ierīci un temperatūras svārstības telpā ir minimālas. Pateicoties tam, izmantojot konvektorus ar elektroniskajiem termostatiem, var iegūt papildus elektroenerģijas ietaupījumu līdz 5%.
  • Kad ierīci ieslēdz un izslēdz mehāniskais termostats, var dzirdēt klikšķi, jo tā darba elements ir bimetāla plāksne, kas rada šo skaņu. Elektroniskais termostats darbojas pilnībā bez trokšņa.
  • Mehāniskais termostats ir absolūti izturīgs pret jebkādām strāvas stipruma svārstībām. Ja elektroniskais termostats bez bojājumiem var izturēt ilgstošu strāvas stipruma palielināšanos līdz 250V un īslaicīgi līdz 270V, tad mehāniskajam termostatam šāda strāvas stipruma palielināšanās ir pilnīgi nekaitīga. Strāvas stipruma samazināšanās neietekmē termostatu darbību, bet samazina siltuma daudzumu.


ELEKTRSKIE
KONVEKTORI

Dzīvojamo, komerciālo un citu telpu apsildei.